Jak se stát masérem?

Mnoho začínajících masérů si myslí, že profi maséra z nich udělá kurz. Tak to ale není.

Stejně jako u každé jiné práce, pokud chcete být úspěšný, musíte mít o prácei maséra velký zájem. Masérství není jen o zvládnutí základních technik. Výborný masér má hluboké znalosti lidského těla a talent pro práci s lidmi.

Můžete absolvovat školící kurz (i v rámci rekvalifikace), který trvá nejméně několik týdnů až i tři měsíce. No pak nastupuje dlouhá cesta praxe, kdy můžete začít zkoušením masáží (zdarma) na svých odvážných blízkých.

Další variantou je denní studium, např. fyzioterapie.

Jak se stát úspěšným masérem

 •  mít chuť tuto práci dělat - a pozor, chce to mít velmi pozitivní vztah k lidem a k jejich možným problémům. Budou k vám chodit lidé s často vážnými zdravotními problémy...
 • musíte dobře znát stavbu lidského těla, abyste zákazníkovi neublížili
 • počítejte s tím, že se budete muset dále vzdělávat a neustále se učit. Zvláště pokud budete chtít rozšířit nabídku masáží.

Papíry, papíry...

K provádění masáží musíte mít živnostenské oprávnění. Masérské, rekondiční a regenerační služby ve smyslu „poskytování sportovních, rekondičních a regeneračních masáží (které jsou prováděné na zdravých jedincích a nenavodí léčebný proces), s vyloučením techniky reflexní masáže, a poskytování regeneračních služeb“, spadají mezi tzv. vázané živnosti.

A zde budeme citovat úřední informace:

K ohlášení se přikládají doklady prokazující dosažení odborné způsobilosti. Tou se v tomto případě rozumí:

 • odborná způsobilost k výkonu povolání lékaře a specializovaná způsobilost v oboru specializace rehabilitační a fyzikální medicína nebo tělovýchovné lékařství podle zvláštního právního předpisu, nebo
 • odborná způsobilost k výkonu povolání fyzioterapeuta nebo maséra nebo nevidomého a slabozrakého maséra podle zvláštního právního předpisu, nebo
 • vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru rehabilitačního nebo tělovýchovného zaměření, nebo
 • osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, nebo zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována

A pak už potřebujete jen vybavení. Tip na hliníkový masérský stůl

K dobrému masérovi patří i dobré vybavení. Dnes maséři často jezdí za klienty domů a pak potřebují přenosný, skládací stůl. Naším tipem je masážní stůl Tamati v dvoudílném provedení. Má lehkou a přitom velmi odolnou hliníkovou konstrukci, která je navíc vyztužena a unese až 250 kilogramů zátěže. Kvalitní syntetická kůže snese vodu, olej, takže na tomto stole můžete provádět jakoukoliv masáž. 

Masážní stůl Tamati jednoduše složíte a díky praktickému uchu také kamkoliv přenesete. V e-shopu dostanete jako dárek tašku na lehátko. Počítejte s váhou kolem 15 kilogramů, což se vzhledem k bytelnosti konstrukce stolu jeví jako odpovídající hmotnost.

Novinky

 • 31. 7. 2016
  Tipy na domácí masáže

  Kvalitní a tělu prospěšnou masáž si můžete dopřát i doma. Jak na ni?

 • 18. 7. 2016
  Jak se stát masérem?

  Kurzy, certifikace a praxe. Tak můžeme shrnout cestu k profi masérství. A samozřejmě nezbytné vybavení.

 • 27. 6. 2016
  Za kolik koupíte masážní stůl?

  Cena masážního stolu se liší podle materiálu, funkčnosti a provedení. Máme tipy na domácí i profi masážní stoly.

 • 16. 5. 2016
  Nejoblíbenější masáže

  Vybrat nejoblíbenější masáže Čechů a Češek není vůbec jednoduché. Každému podle jeho vkusu, říká se a nejinak tomu platí i pro masáže. Přesto můžeme doporučit dle statistik a informací od masérů ty NEJ "české" masáže.

 • 15. 4. 2016
  Výhody skládacího masážního stolu

  Masážní stoly jsou nezbytnou pracovní pomůckou profesionálních masérů, ale mohou zefektivnit i domácí masáže.